vánoční rty

Znáte to – chystáte se na jeden z mnoha vánočních večírků a rozmýšlíte se – červená rtěnka nebo obyčejná tělová? Tohle je asi moje největší beauty nejistota. Červený rtěnky se špatně nanášejí, rozmazávají a pokud nejsou dokonale nanesené, není to prostě ono. All or nothing. Takže vždycky sáhnu po té tělové. Pro jistotu, ale je to nuda. Našla jsem tedy tři výrazné rtěnky, které mně samotné jsou pohodlné, nosím je ráda a chci vám je doporučit. A pak mám ještě jednu tělovou, protože jistota je jistota.

Jestli máte rády klasické červeno-oranžové rtěnky, tahle je pro vás. Nová Dramatically Different rtěnka od Clinique* v odstínu Hot Tamale je určitě jednou z těch, které o Vánocích dám prostor (a několikrát.) Nejenže je samotný odstín úplně perfektní, ale i textura je dokonalá. Obsahuje totiž uprostřed balzám, díky kterému nebudou vaše rty vysušené, ale hezky jemné a šťavnaté. Tvar rtěnky zase dovoluje super aplikaci a to balení je prostě klasika. 9/10.

Za jeden z největších kosmetických převratů v letošním roce považuju své pomalé odcházení a opouštění tekutých rtěnek. Tedy téměř. Měla jsem totiž možnost vyzkoušet Tatouage Couture od YSL* a řeknu vám, tekutý rtěnky nikam nejdou. Alespoň prozatím. Tahle je naprosto fantastická. Má matně saténový finish a ten nejlepší aplikátor, co na trhu potkáte. Můj odstín je #1 a nosím ho pořád. Textura produktu je extra lehká, načechraná a hodně pohodlná. Jo a nemaže a vážně drží tam, kde má. 10/10.

Well, well, well…. Rouge Dior Ultra Rouge* je moje nová láska. Hodně tmavé rty nosím výjimečně, ale s odstínem Ultra Poison je to čím dál častější záležitost. Ultra Poison je hodně tmavá, burgundy barva s krásnou pigmentací a hodně krémovou texturou. Moje jediná výhrada je k aplikaci. Když rtěnku nanesu z tubičky, je pak na rtech hodně flekatá, a tak ji jen lehce nanesu vklepáním a pak ji jemně rozetřu prsty. Dosáhnete pak takového toho vzhledu „právě jsem snědla všechny borůvky světa.“ 8/10.

Jediná tělová, kterou budu nosit ještě hodně dlouho. Je to odstín Babetown z nové vánoční kolekce Mac*. Dostala jsem ji nedávno s krásným adventním věncem a od té doby jí nosím pořád. Hodně mi připomíná mojí oblíbenou rtěnku Peach Blossom, kterou jsem nosila před několika lety furt dokola. Babetown je asi nejsvětlejší rtěnkou, kterou můžu ještě nosit. Je to hodně jemná růžová s teplým podtónem, na mých rtech vypadá ale docela chladně. Textura creemsheen je moje nejoblíbenější, protože je extra lehká, krémová a dobře vydrží. Právě takové rtěnky jsou ideální na každodenní nošení, protože se dobře znovu nanášejí a nemusíte na jejich aplikaci dávat takový pozor. 9/10.

Tři výrazné a jedna tělovka – to je můj ideální výběr pro tyhle Vánoce. Ať je budete nosit vy nebo je budete chtít podarovat, určitě nešlápnete vedle. Budu moc ráda, pokud do komentářů napíšete, jakou rtěnku nosíte nejradši vy – ať už nějakou výraznější nebo tělovou. Nechám se inspirovat já a určitě i ostatní.

Post a Comment