shiny pretty things

Vánoce jsou za necelý týden, ale vánoční kolekce Shiny Pretty Things od Mac je tu už nějaký pátek, a tak je nejvyšší čas se na ni podívat. Hlavní vizuály jsou letos přehnaně barevné, lesklé a mají pohádkový nádech Alenky z říše divů. V kolekci najdete kompaktní oční stíny, rtěnky v celkem pěti odstínech, rozjasňující pudr, lesky na rty a mnoho dalšího. Já jsem od českého zastoupení značky dostala rtěnku a rozjasňující pudr, přičemž oba produkty byly doručeny na nádherném bílém adventním věnci.

Rtěnka v odstínu Babetown*  má creamsheen finish, který patří mezi mé nejoblíbenější. Je totiž praktický – nevysušuje, dobře se nanáší a má super pigmentaci. Samotná barva rtěnky je asi tou nejsvětlejší, kterou si já osobně můžu dovolit nosit, a tak bude určitě hodně slušet světlejším odstínům pleti. Jemná růžová rtěnka má teplý podtón, na mých rtech vypadá ale spíš maličko do studena. Od doby, co rtěnku mám jí nosím neustále a můžete si o ní něco málo přečíst i v článku o ideálních rtěnkách na Vánoce. 

Rozjasňující pudr v odstínu Oh, Darling* je z permanentní kolekce produktů Extra Dimension Skinfinish. Má nádhernou pigmentaci a jemnou powder-to-cream texturu. Hodně dobře se s ním pracuje – pro lehčí vrstvu produktu a tedy i přirozenější rozjasnění, ho nanáším Mie Kabuki štětcem od Nars. Samotný odstín Oh, Darling bohužel není nic nového, jelikož je téměř totožný s odstínem z minulé vánoční kolekce, kdy vyšel rozjasňující pudr v odstínu Whisper of Gilt. Ten je pouze o maličko víc do champagne, než do zlatova. Chápete, že jo? Důležitou informací je také fakt, že letošní rozjasňující pudr obsahuje více produktu (10g) oproti loňským 7,5g.

Když ještě zůstanu u porovnání kolekce oproti té loňské, musím zmínit balení produktů. To je letos velmi jednoduché – lesklé stříbrné, což mě osobně ale nevadí, protože jednoduchost nade vše! Co ale v rámci vánočních kolekcí preferujete vy? Máte rádi něco extravagantnějšího, než je obvyklé nebo si na balení až tolik nepotrpíte? Mně většinou stačí, když je balení hlavně funkční, protože to hlavní, o co jde je přeci jen produkt samotný. A ten má Mac bezpochyby v malíku!

Post a Comment