výběr masek pro rok 2018

Maska je skoro jako nejlepší kámoš. Trávím s ní poměrně dost času téměř každý den, zlepší mi náladu a pomůže mi vypadat a cítit se o trochu lépe. Vybrala jsem pro vás tedy ty svoje nejlepší, na které jsem během letošního roku nedala dopustit a věřím, že nedám ani v roce příštím. Pokud jste si i vy nějakou masku letos oblíbili, dejte mi tip do komentářů!

Takovou nikdy nestárnoucí klasikou, kterou si pořizuju neustále dokola je Mask of Magnaminty od Lush. Je to jedna z nejlepších masek, jakou jsem kdy zkusila a sahám po ní vždy, když potřebuju svojí pleť (a smysly) trošku probrat a zatočit s pár pupínky. Textura masky je poměrně dost hutná a obsahuje drobná zrníčka, která fungují jako peeling při smývání. Obsahuje mátu, která stimuluje krvinky pod kůží a udržuje pleť rozjasněnou, zatímco kaolín a med bojují proti bakteriím v pleti. Používám ji cca 1x za dva týdny a nechávám ji působit na cca 15-20 minut. Stejně jako další produkty Lush, i tato maska je cruelty-free. A navíc za dostupnou cenu!

Od Lush jsem si oblíbila ještě masku Rosy Cheeks, která je vhodná pokud chcete pleť zklidnit. Voní úžasně po růžích, které vyživují a tonizují. Na pleti ji nechávám cca 10 minut. Nezapomeňte se po masce namazat pořádně krémem, tahle maličko vysušuje!

Kiehl’s masku mám zatím jen v miniaturní verzi, ale naprosto stačí! Jejich legendární maska Calendula&Aloe Soothing Hydration Masque má hodně jemnou gelovou konzistenci, která má ještě lepší účinek, pokud ji necháte v lednici a aplikujete studenou. Jak název napovídá, je zklidňující a zároveň hydratační. Já ji používám především v létě, pokud se třeba trošu spálím na sluníčku nebo cítím, že je moje pleť napjatá a potřebuje ulevit.

Velmi podobná maska je i Rose Face Mask od značky Fresh, která bohužel není dostupná v ČR, ale pokud na ni narazíte někde ve světě, určitě ji omrkněte. Stejně jako předchozí produkt, i tato maska má gelovou texturu, což se sice blbě nanáší, ale na obličeji je to příjemný. Obsahuje viditelné částečky růže, které pokožku zklidní a tonizují, okurka a aloe vera mají chladicí účinek a algae pomáhá hydratovat. Masku stačí nanést v jemné vrstvě a nechat cca 10 minut působit. Po smytí je pleť nádherně rozjasněná, jemná, bez zarudnutí a dokonale šťavnatá. Rozhodně moje go-to, pokud mám chuť dopřát si něco extra (protože $$$.)

Poslední dvě masky jsou od mé oblíbené značky Origins, pro kterou jsem nějakou dobu pracovala. Za tu dobu jsem produkty opravdu dobře poznala a hodně si je zamilovala – obzvlášť masky, které mám teď snad všechny. Kromě hydratační Drink up, která je naprostou klasikou, jsem letos objevila ještě dvě jiné. Dragon Fruit maska byla limitovaným produktem a jsem strašně ráda, že jsem si ji tehdy pořídila. Dost často mám na obličeji malé šupinky, které potřebují „obrousit“ a to tahle maska umí. Krémová textura se výborně nanáší a jemné peelingové částečky pak při smývání pleť krásně zjemní a odstraní odumřelé částečky kůže. Navíc hrozně krásně voní po rybízu a takovou připomínku léta si já nechám moc ráda líbit!

Druhá z masek je updatem její předchozí verze Clear Improvement. Čisticí maska se dočkala obohacení v podobě nové ingredience – medu. Díky němu není maska tak vysušující, jako její předchozí verze (která je stále dostupná) a pomáhá pleť lépe vyživit. Mně tohle vyhovuje daleko více, protože ta předchozí opravdu hodně vysušovala a to nebylo nic pro mě, zatímco tahle mi moc sedí. Zároveň na to, že je to čisticí maska není bůhvíjak agresivní, takže jí ocení i citlivější z vás.

 

Jak jsem psala v úvodu, masky jsou něco, co mám vážně ráda a kupuju i přesto, že už další nepotřebuju. V dalším roce mám zálusk na několik dalších, ke kterým jsem se zatím nedostala, a tak vás o nich budu v budoucnu informovat. Vy mi zatím napište, která patří na vaší poličku v koupelně. A spojujete si s maskami i nějaký další rituál? Třeba čtení nebo bublinkovou koupel?

Post a Comment