review: dior backstage foundation

Mám dojem, že jestli je jedna věc u mně jistá, je to fakt, že vždycky budu hledat ještě lepší make-up, než byl ten předchozí. A tak vždycky pozoruji, co si ostatní pořizují, ptám se, co mají na sobě a sleduju, jaké jsou nejnovější launche a jejich recenze, abych měla jistotu, že nešlápnu vedle. Zaplatit totiž peníze za produkt, který prostě bude k ničemu, to mi přijde škoda. Jak asi víte, letos přišel Dior na trh s novinkou, a to kolekcí Dior Backstage, která nabízí sortiment produktů z backstage módních přehlídek. Balení produktů je velmi jednoduché, funkční a produkty jsou poměrně hodně kvalitní – o tom jsem se přesvědčila sama, když jsem dostala pár kousků na vyzkoušení. Děkuju! Co jsem ale do té doby nezkoušela, byl jejich make-up. Docela dlouho jsem se rozmýšlela, ale nakonec jsem sama sebe přesvědčila, nechala si namatchovat odstín, vzala jsem si vzoreček a poctivě jsem produkt otestovala. Byla jsem překvapivě dost nadšená, a tak jsem se vydala pro plnou velikost produktu.

– Dior Face&Body Foundation
– Sephora, 1120,-Kč/ 50ml
– 40 dostupných odstínů
– odolný vůči potu a vodě
– vhodný pro všechny typy pleti
– na své svatbě ho měla Meghan Markle! <3 

Dior Face&Body Foundation má dohromady na 40 odstínů, a tak si opravdu vyberete. Nechcte si ho určitě vyzkoušet přímo na pleť, ať vám sedí perfektně. Přijde mi, že oxiduje pouze maličkato, a tak asi nemá cenu sahat po světlejším odstínu. Já mám odstín 2N a i když jsem si myslela, že budu mít spíš žlutější variantu make-upu, nakonec mi právě tahle sedla o dost lépe. Make-up obsahuje 50ml produktu a vyjde vás na 1120,- Kč, což je v porovnání obsah/cena docela dobrý výsledek. Nehodnotila bych ho jako předražený, ale úplně levný produkt to zase taky není. Furt je to Dior.

Jak Dior uvádí, make-up je voděodolný a sweat-resistant. Voděodolnost make-upu jsem testovala pouze na ruce, kdy opravdu vydrží dost, než ho dostanete vodou dolů, zatímco jeho odolnost vůči potu hodnotím pouze tak, že v mé mastnější T-zóně se absolutně vůbec nehýbe a drží jak přikovaný. Přežil také zběsilé a uřícené nakupování vánočních dárků, hodinovou frontu v Makru a další náročné aktivity. Upřímně si ale myslím, že pokud jste ten typ, co nejde bez make-upu cvičit, tenhle by se vám mohl určitě líbit – obzvlášť mastnějším typům pleti.

I když Peter Philips doporučuje make-up nanášet prsty, já ho aplikuji štětcem. Mám to prostě radši a v mém případě to vypadá asi i ve finále lépe. Tekutá textura produktu se roztírá do velmi jemné vrstvy, která má ale vysoké krytí. To můžete také navýšit ještě další vrstvou, což dělám já na místech, kde bych běžně aplikovala trochu korektoru. Já jsem ho od té doby přestala používat v takové míře a aktuálně ho nanáším jen na viditelné pupínky, které ani make-up neskryje. A těch je naštěstí málo. Velmi dobře schová moje malé pigmentové skvrny na tvářích a začervenání, sjednotí tón pleti a vytvoří lehce saténový finish, který nemusíte vůbec přepudrovávat. A to jak po aplikaci, tak během dne. Vůbec se totiž nelesknete a pokud ano, tak to vypadá skvěle. Na místech, která jsou na mojí pleti sušší, nevytváří šupinky a nedrolí se, což považuju za velké plus. Jediné místo, kde mi make-up po pár hodinách slezl, je mezi nosem a horním rtem. Tam mi make-up nedrží snad nikdy, takže tohle místo bylo potřeba po nějaké době poupravit.

Co se týká úplných detailů, tak tento produkt nemá pumpičku, ale jakousi hubičku, která mě osobně vůbec nevadí. Vymáčknu maličko produktu na hřbet ruky a štětcem pak nanáším. Pokud potřebuji víc, jednoduše přidám. Parfemace je velmi jemná podobně jako u dalších Dior produktů. U ingrediencí vás může zajímat, že obsahuje alkohol a silikony, takže pokud máte citlivější pleť, nejprve si ho zkuste otestovat. Celý list ingrediencí a jejich popis a poznámky k nim najdete třeba tady. 

Jestli jste Dior Backstage make-up zkoušeli, dejte mi vědět! Zajímá mě, jak vám sedí a jaký na něj máte názor! A jestli vás zajímá recenze na nějaký další konkrétní produkt, napište mi do komentářů.

 

 

Post a Comment