produkt, který vévodil roku 2018

Pamatuju si, když jsem si poprvé objednala tekuté rtěnky od Kylie Cosmetics. Byla jsem z nich šíleně nadšená a nosila jsem je, kam to šlo. To bylo období, kdy frčelo všechno matné – především produkty na rty a oči. Asi si to pamatujete, protože ty obří obtažené rty nešlo nikde moc přehlédnout. Někdy mezi rokem 2017 a 2018 došlo ale k jakémusi přerodu, který změnil trend všeho matného na trend všeho lesklého. Glittery, shiny, glossy, cokoliv… I’m down for it! 

Data z Business of Fashion uvádí, že produkty na rty zažily meziročně největší nárůst (o 10,3 %), přičemž poprvé od roku 2014 začal růst segement lesků na rty, a to o 6,9 %. Právě o těch, chci psát. Narazila jsem totiž na zajímavý článek, který si můžete přečíst tady. Řeší se v něm návrat tohoto trendu a co za jeho nynější popularitou stojí. Údajně je to vliv 90. let, který stále v některých oblastech čas od času přetrvává a také vliv celebrit jako Kim Kardashian či Kylie Jenner, které trend objemných rtů výrazně ovlivnily.

Čas se ale změnil a o matné rty už takový zájem není. Nošení tekutých či netekutých matných rtěnek není zas tolik pohodlné, vysušují rty a špatně se re-aplikují. Stejná nepohodlnost v nošení bývala i s leskem na rty, jenže formulace se za poslední roky výrazně proměnily a vy dneska můžete bez problému sehnat krásné produkty, které nelepí a dobře drží. Já osobně ve formulaci lesku preferuji spíš průsvitnou nebo tělovou verzi, ale k dostání jsou dnes i výrazné barvy v podobě červené, bordó a dalších. Značky jdou prostě naproti všem!

Můj největší favorit je Birthday Balm Dotcom od Glossier, který je upgradovanou verzí jejich balzámu na rty. Obsahuje hodně jemný třpyt, který rtům dodává ten nejjemnější everyday lesk, kterým jsem teď posedlá! Skvělou klasikou jsou lesky na rty od značky Dior a ať už sáhnete po Lip Glow nebo Lip Maximizer, chybu neuděláte.  Pokud chci bezbarvý lesk, ale s trochou něčeho extra navíc, sáhnu po Ultra Gloss v odstínu Tiara. Je to průhledný lesk s holografickými glittery, které vypadají božsky jak na nahé rty, tak přes nějakou rtěnku v barvě. Jo a vypadá to krásně, když to máte na stolečku! *wink wink*

Hybridem mezi tekutou rtěnkou a leskem na rty je můj oblíbený Nars Velvet Lip Glide. Má pořád lesklý finish, ale svou sytou pigmentaci převzal od rtěnky, stejně jako fakt, že výborně přilne ke rtům a nehýbe se na nich. Kdybyste ale u Nars hledali pouze lesklou texturu, zkuste jejich nové Full Vinyl Lip Lacquer, které jsou v ČR limitovaně (pouze do konce ledna!) dostupné v 10 odstínech. Mají hladkou texturu, vysokou pigmentaci a na takovou intenzitu lesku jen tak nenarazíte! Aplikátor je u tohoto produktu oboustranný, takže z jedné strany produkt nanášíte a z druhé rovnoměrně roztíráte a zesilujete lesk.

Pokud sháníte produkt, který zas tak úplně nerozdrtí vaší peněženku, ale uspokojí vás, mrkněte na lesk Gloss Bomb od Fenty Beauty. Rihanna nejprve vydala pouze jeden základní odstín, nyní ale postupně přidává další, takže máte z čeho vybírat. Efekt lesku je nádherný, obzvlášť u odstínu Fu$$y nebo Diamond Milk.

Poslední lesk, který chci zmínit je Collagen Lip Bath od Charlotte Tilbury. Ten jsem zatím nezkoušela, ale narazila jsem na něj, když jsem sledovala líčení v backstage na přehlídce Victoria’s Secret (z mobilu, jo.) Charlotte modelkám na rty nanášela tuhle zázračnou kolagenovou emulzi, která rtům dodala sexy plumped efekt a dotvořila ten typický andílkovský look. Přesně takové rty bych si přála, ach! P.S.: Její klasické lesky moc nedoporučuji, poměrně dost lepí. 

V rámci proměn těchto trendů se současně asi přikláním spíš k té lesklé variantě, byť vždycky volím spíš nude barvu a něco, co vypadá přirozeněji. Na rudé lesklé rty bych si asi netroufla, vy? Každopádně mě zajímá, jestli sami volíte spíš matné rty nebo lesklé, a tak mi napište do komentářů, k jakému týmu se řadíte!

1 Comment

  • AKAH BEAUTY
    6. 1. 2019
    reply

    Dříve jsem milovala matné rtěnky. Stejně jako Ty, mám několik rtěnek od Kylie, ale čím víc líčím druhé, tím víc miluju lesky. Mám Všechny 3 Od fenty a jsem naprosto nadšená 🙂

Post a Comment