review: oskia get up & glow sérum

Už nějaký pátek používám sérum Get up & Glow od značky Oskia a říkala jsem si, že bych vám sepsala, jaký na něj mám názor. Značku Oskia a její produkty znám už pár let, ale nevyzkoušela jsem tolik produktů, abych byla schopná říci, zda je jejich kvalita konzistentní. Mým oblíbeným produktem od Oskia je jejcih bestseller – Renaissance Cleansing Gel, který jsem si pořídila po letech sledování Anny Newton – ta o něm básní tak moc, že mu prostě neodoláte. S tímhle produktem jsem hodně spokojená, a tak jsem se moc těšila na další, který od značky vyzkouším. 

Sérum Get up & Glow patří mezi jedno z nejlépe hodnocených sér Oskia, a tak bylo jasné, po kterém při výběru sáhnu. Podle jejich oficiálního popisu produktu má sérum pleti dodat rozjasnění, zpevnění, sjednotit tón pleti, zjemnit pleť a snížit viditelnost jemných vrásek. Sérum také chrání zdraví buněk, a tak posiluje jejich schopnost bojovat proti každodenním stresorům, které na naši pleť zvenku působí. S veškerou upřímností, na mě je tohle trochu příliš, protože pak od produktu očekávám opravdu vše, co slibuje a pokud tak nečiní, dostaví se malé zklamání.

Co se týká aktivních ingrediencí, sérum mimo jiné obsahuje takzvaný Beauty Sugar, který má pleť revitalizovat a okysličovat. Dále obsahuje MPC Milk Peptides, tedy bioaktivní polypeptidy, které by měly pleť nejen zpevnit a projasnit, ale také snížit hloubku vrásek o celých 35 %. V séru dále najdete třeba MSM komplex (který boostuje produkci kolagenu), hromadu vitamínu E a nebo minerálů (sulfur, zinek). 

„Sérum také chrání zdraví buněk, a tak posiluje jejich schopnost bojovat proti každodenním stresorům, které na naši pleť zvenku působí.“

Já sama sérum používám asi měsíc, a tak budu hodnotit jen některé aspekty, protože věřím, že například u redukce vrásek chce dát séru maličko víc času. Navíc sama zatím naštěstí zas tak hluboké vrásky nemám, a tak to není moc na čem pozorovat. Každopádně sérum jsem nepořizovala primárně kvůli anti-age, ale kvůli projasnění.

 

Začněme hodnocení postupně, tedy od ceny a balení. Produkty Oskia koupíte nově v České republice v parfumerii Fann, respektive v jejich Fann Beauty Ateliéru. Cena za 30ml produktu je 2 322,- Kč, což je ještě o něco víc, než třeba sérum od Estée Lauder ANR (30ml za cca 2150,- Kč). Produkty Oskia nejsou certifikované jako veganské nebo cruelty-free – tady najdete odpovědi na všechny otázky, které se tohoto v rámci Oskia produktů týkají. Produkt je balený do skleněné lahvičky s pipetou, která je uvnitř lahvičky držena gumovou „blánou“, aby byla lépe upevněná. Za mě je tenhle detail zbytečný, protože pak jde pipeta vyndat hodně ztuha a často kvůli tomu vyletí ven trochu produktu. Ale whatever, to je detail. Balení je jinak krásné a elegantní, takže to vypadá super nejen na kosmetickém stolečku, ale i na fotkách!

Když se na sérum podíváte v lahvičce, vidíte hodně lehký produkt, který díky holografickému lesku nádherně odráží světlo. Právě to jsem čekala, že bude sérum dělat i na pleti, ale jakmile ho aplikujete na kůži, veškerý efekt, který vidíte v lahvičce zmizí. Krásný lesk se na pleť vůbec nepřenáší a nedochází k žádnému okamžitému viditelnému rozjasnění, což mě hodně mrzí, jelikož jsem produkt chtěla využít jako rozjasňující podklad pod make-up. Po aplikaci se lehké sérum do pokožky rychle vsákne a není nijak cítit ani na dotek, což mi vyhovuje. Aplikuji ho vždy ráno místo nebo před nanesením krému. Jako podklad pod make-up slouží dobře, produkty na něm krásně drží a necítím, že by to dělalo nějakou neplechu. Oskia doporučuje sérum pro rozjasnění nanést třeba i na make-up, ale to má stejně tak nulový efekt, jako kdybyste ho nanášeli na nahou pleť.

Co tedy sérum dělá? Rozjasňuje v dlouhodobém horizontu. I když nedodává lesk jako blesk, určitě sjednocuje tón pleti a dodává jí prozáření. To za těch několik týdnů používání vnímám, takže se na sérum zas tolik nezlobím. 🙂 Musím také uznat, že je moje pleť o dost jemnější na dotek a mám dojem, že je i malinko vypnutější. Co se týká redukce vrásek, jak jsem již uvedla výše, není třeba to zatím hodnotit. Hlubších vrásek mám opravdu maličko, a tak zkusím dát séru ještě pár týdnů a uvidím, jestli přijde nějaká změna. 

Moje celkové dojmy ze séra jsou rozpačité, ale to především kvůli tomu, že jsem měla nějaká konkrétní očekávání. Pokud tedy netoužíte po opravdu viditelném projasnění po první aplikaci, ale chcete si vybudovat zdravě vypadající a šťavnatou pleť, je tohle určitě cesta. Stav pleti je přeci jen důležitější, než chvilkový efekt, a tak musím uznat, že tohle sérum rozhodně splňuje a o pleť se stará velmi dobře. Kdybych měla sérum ohodnotit například procenty, dala bych mu 75 %.

 

Rozjasněná pleť je velkým trendem, a tak mě zajímá, jakým způsobem toho docílíte vy? Používáte rozjasňující báze, krémy nebo séra? Vaše tipy nechte v komentářích!

 

Mějte se krásně!

Post a Comment