dior naturally groomed look

Make-up už dávno není jen výhradou žen, a přestože pro některé může být muž se sjednocenou pletí a černou linkou zženštělý, je třeba si uvědomit, že právě muži byli nejspíš těmi, kdo začali make-up nosit jako první. Silnou černou linku si líčili faraoni už ve Starověkém Egyptě, což symbolizovalo bohatství a moc. Později si muži barvili své plešky a ve středověku byl takový boom bílého pudru, že si snad ani středověkou postavu nelze představit jinak, než s pletí světlou jako papír. Baking for life. Populární byly také černé pihy, alias znamínka krásy, která se více či méně vrací ve vlnách neustále. Přesuneme-li se do bližší minulosti, nezapomenutelné looky předváděl také Prince nebo David Bowie (Ziggy Stardust, we miss you). Ikony doby minulé vystřídaly ikony současné, a tak jako asi největšího průkopníka make-upu (i) pro muže můžeme brát třeba Jeffreeho Stara, který se z hvězdy MySpace vypracoval mezi nejvlivnější osobnosti současného kosmetického průmyslu. Ikona je tu ale ještě jedna, a tou je Peter Philips, jeden z nejznámějších make-up artistů současnosti a kreativní direktor Christian Dior make-up.

To, že se muži líčí na módní přehlídky asi není novinkou, ale pořád je to zajímavý segment k pozorování v backstage. Jednu takovou backstage vám teď díky Dior přiblížím. Dostaly se mi k ruce totiž skvělé materiály o tom, jak s muži pracuje sám Peter Philips na přehlídce Winter 2019-20 a přišla mi škoda se nepodělit s vámi o produkty, kterými zdokonaluje tváře modelů. Jednoduše a přirozeně. 

„Make-up vypadá skvěle, pokud je zdravý základ, a tak je péče o pleť naprostou nezbytností.“

Make-up vypadá skvěle, pokud je zdravý základ, a tak je péče o pleť naprostou nezbytností. Philips nejprve aplikuje hydratační emulzi a poté nanáší esenci pro stažení pórů a krém na oči – vše z řady Dior Homme Dermo System. Jsme v backstagi jedné z nejsledovanějších pánských přehlídek, a tak Peter Philips sahá po kolekci Dior Backstage. Face and Body make-up už odsud znáte, recenzi jsem na něj psala tady.  Lehká textura hezky sjednotí pleť a vypadá naprosto přirozeně, a tak se jí muži nemusí bát. Pod oči nanáší Dior Forever Undercover korektor a na obočí používá paletku také z kolekce Backstage (odzkoušeno za vás – je báječná!). Neopomíná ani rty, které hydratuje pomocí Lip Maximizeru.

WINTER 2019-2020 MEN’S COLLECTION BY DIOR, DIOR SHOW BACKSTAGE
DIOR MAKE-UP CREATED AND STYLED BY PETER PHILIPS
PHOTOGRAPHY: VANNI BASSETTI FOR CHRISTIAN DIOR PARFUMS 

Jak vnímáte pánský make-up a vůbec přístup mužů ke kosmetice vy? Kradou vám vaši muži doma masky nebo i třeba korektory? 🙂

Dejte vědět!

Post a Comment