fresh & glowy

Asi už není třeba zdůrazňovat, že glow je větším trendem, než matte. To už všichni dávno víme. Já sama se snažím svoji kosmetickou taštičku (čti dva natřískané šuplíky produktů) postupně obměňovat a nahrazovat matné finishe těmi projasňujícími a hydratačními texturami. Ono totiž asi nic nevypadá lépe, než zdravá a zářivá pleť. Na tom se asi shodneme, že jo? A tak jsem měla velkou radost, když po skvělém make-upu Dior Backstage (recenze tady), který uspokojil mé matné chtíče, přišla novinka Dior Forever Skin Glow a s ním i nová jarní kolekce balzámů na rty Lip Glow To The Max. Obojí jsem pro vás vyzkoušela a tady jsou moje poznatky.

Dior Forever Skin Glow – odstín 2N*

Cena: 1400,- Kč za 30ml

Počet odstínů: 19
Krytí: 7/10

Výdrž: 9/10

Finish: Glow

Aplikace: za mě skvělá beauty blenderem

Původní formulaci 24 hodinového make-upu Dior Forever, který má navíc i SPF 35, tentokrát značka obohacuje o projasňující efekt. A musím říct, že mě to hodně baví. Textura Skin Glow je velmi jemná a lehká (něco mezi tekutým a gelovým make-upem), ale i přesto má tak akorát krytí, které pleť sjednotí a dodá hezký glow. Navíc pleť pořád vypadá přirozeně a ne jako maska. Projasnění se ještě zintenzivňuje během dne, kdy vaše pleť přirozeně vylučuje trochu mazu. Protože mám mastnější T-zónu, make-up maličko přepudruji pouze upřostřed čela, okolo nosu a lehce na bradě buď transparentním pudrem od Nars nebo pudrem od Hourglass. Díky tomu mi na těchto místech vydrží make-up déle a neslézá. Make-up se dá velmi dobře vrstvit, a tak pokud nezakryje to, co potřebujete, můžete třeba beauty blenderem nebo štětečkem ještě nanést víc produktu na místa, kde je to potřeba. U mně jsou to většinou tváře, kde mám drobnou pigmentaci a nechci na to používat korektor, ale raději spíš make-up, který zajistí stejný odstín. Po celém dni nošení (cca od 9/10 hodin do 17hodin) vypadá make-up pořád stejně dobře. Jak jsem řekla, maximálně je nutné ho přepudrovat tam, kde se více mastíte. Nikde ale nedělá šupinky, nezálézá do vrásek a nedrolí se.

 

Dior Lip Glow To The Max – Pink & Coral*

Cena: 1030,-

Počet odstínů: 6

Pigmentace: 6/10 (lze navrstvit)

Výdrž: 6/10

Finish: perleťový nebo holografický

Svůj první Lip Glow jsem měla už před lety a pořád patří mezi jeden z nejlepších balzámů, které jsem kdy vyzkoušela. Baví mě na nich to, že dodají rtům potřebnou hydrataci, ale zároveň i jemnou barvu, takže můžete produkt bez obav aplikovat pořád dokola a furt to bude vypadat skvěle. S novými Lip Glow To The Max to je ale trošku jinak. V rámci jarní kolekce mají tyhle balzámky dvě složky – barvu a perleťovou nebo holografickou složku, která udává finish. Já mám odstíny Pink (na fotce níže) a Coral  a oba dva vypadají na rtech naprosto fantasticky. Růžový odstín je v první vrstvě dost jemný a nádherně se leskne, jakmile ale přidáte další vrstvu, pigmentace se znásobí a i perleťový lesk více vynikne. Super swatche všech odstínů jsou dobře vidět třeba tady.  Zatím ho nosím radši, než odstín Coral, protože ten s mojí teď neopálenou pletí nevypadá úplně nejlépe, ale myslím, že až chytnu trošku letního bronzu, vystřídá zase ten růžový. Který odstín se z nabízených líbí vám? Mně ještě hodně baví 212 Rosewood, který je spíše do nude a bude podle mého vypadat božsky v létě!

Co na tyhle dvě novinky říkáte? Já jsem z nich vážně nadšená a moc si vážím toho, že mám možnost je pro vás díky českému zastoupení značky Dior vyzkoušet. Příště vám ještě představím krásnou novinku na Valentýna, kterou si Dior připravil, tak se těšte! Bude to cute a budete to potřebovat – respektive budete potřebovat o tom informovat své drahé polovičky, dát jim mapu a vyslat je do obchodu!

Mějte se krásně!

Fotky nafotila Daniela Severová. Na její Instagram se můžete podívat tady. 

Post a Comment