podcasty, díky kterým přežívám volné chvilky

Podcasty jsou jednou z nejlepších aplikací, kterou mi můj telefon poskytuje. Jejich poslouchání, ale i tvorba, začíná být velkým trendem a začíná to být další z kanálů, kde se dá komunikovat trochu obšírněji, než jen v popisku u instagramové fotky. Pro mě je to naprosto skvělá věc, jak se dozvědět něco nového a zajímavého, zatímco se věnuji čemukoliv jinému, co nevyžaduje příliš mojí pozornosti – úklid, procházka se psem, nebo cesta kamkoliv či čekání mezi schůzkami. Epizody bývají běžně v rozmezí 20-40 minut, ale najdete v knihovně i kratší nebo delší – obzvlášť ty si pak šetřím na cestování autem, díky čemuž cesta utíká mnohem rychleji a čas strávený v autě je tak hodnotněji využitý.

,,Jedním z mých oblíbených dílů je třeba ten, který je o překonání Pacific Crest Trail – od dob knihy a filmu Wild asi sen každého z nás.“

Mezi moje nejoblíbenější podcasty určitě patří Příběhy 20. století, kde pravidelně nacházím nádherné příběhy lidí, o kterých se ve společnosti třeba zase tolik neví. Pokud si tedy chcete poslechnout autentické příběhy například z druhé světové války, bude vás tenhle podcast moc bavit. Jen pozor, může se vám stát, že jdete po ulici a posloucháte některý z dílů a najednou začnete brečet. True story. Další český podcast je Travel Bible, kde se setkáte s lidmi, pro které je cestování životní vášeň. Jedním z mých oblíbených dílů je třeba ten, který je o překonání Pacific Crest Trail – od dob knihy a filmu Wild asi sen každého z nás.

Ze zahraničních musím naprosto jednoznačně vypíchnout podcast Leny Dunham. Jestli víte, kdo Lena je, nepřekvapí vás jak témata v jednotlivých dílech, ani její humor. Podcast Women of the Hour vás seznámí s mnoha zajímavými ženami, se kterými probírá sexualitu, práci, ale i politiku nebo otázku body image. Na podobné bázi je i podcast Ladies Who Lunch, který dělají Ingrid Nilsen a Cat Valdes. Ty se baví například o problematice menstruace, podvádění, rozchodech, orgasmu, ale třeba i zlozvyku lhaní, rasismu nebo o tom, jak sami sebe ochránit před toxickými lidmi. Tenhle podcast se mi ze všech poslouchá asi nejlépe, protože má super tempo, ale od témat neodbíhá. Vřele doporučuju! Další influencerky, tentokrát Anna Newton a Lily Pebbles vzaly koncept podcastů za jiný konec a vyšly se sluchátky a mikrofony do domů žen, které je samotné inspirují. Ať už to jsou kolegyně blogerky, úspěšné zakladatelky velkých značek (Terry de Gunzburg z By Terry nebo Georgie Cleeve z Oskia) nebo třeba food spisovatelka Madeleine Shaw, stylistka Erica Davies a další, nikdy se nebudete nudit. Já mám při poslechu At Home With vždycky pocit, že se nacházím v dané místnosti s autorkami a tenhle podcast je určitě jeden z těch, který vás namotivuje a inspiruje.

Mezi super podcasty patří určitě i ten od Radio Wave, Host Lucie Výborné z Českého rozhlasu, Český rozhlas – Věda nebo třeba Ted Talks Daily. Pokud chcete zlepšit svojí angličtinu, 6 Minute English je ideální parťák, pokud třeba čekáte na poště. To stihnete třeba i 5 dílů. 🙂

V aplikaci Podcasty, která je na každém iPhonu, najdete opravdu nekončící zásobu tvůrců, kteří vám mohou každý den přinášet velkou dávku inspirace a informací. Jde jen o to najít témata, která vás baví, styl komunikace, který vám vyhovuje a osobnosti, které vám jsou sympatické. Já takhle narazila už na pár lidí, které sem prostě poslouchat nemohla, přestože měli třeba zajímavé hosty nebo skvělá témata. Holt máte někoho přímo v uších a pokud si to nesedne, tak hledáte dál. Každopádně pokud vás zajímá snad cokoliv, podcast k tomu najdete – móda, zdravý životní styl, vaření, věda, studium, osobní rozvoj nebo třeba marketing. Je to jen na vás!

Jestli máte nějaký svůj oblíbený podcast, napište mi, jaký posloucháte. Inspirace nikdy není dost a moc ráda přijdu na něco nového, co mi zase rozšíří obzory.

Mějte se krásně!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky nafotila Daniela Severová. Na její Instagram se můžete podívat tady. 

Post a Comment