recenze: Smashbox L.A. Cover Shot

O víkendu jsem se konečně dostala k několika balíčkům, které mi během minulého týdne přišly. Jak asi víte, začala jsem pracovat na full time, takže na beauty mám vyhrazeny už nejspíš jen víkendy. A malovat se do práce nějak echt spešl, to taky nemá cenu.:) Každopádně jsem vám o víkendu natáčela pár stories s novinkama, co mi přišly a hodně vás zaujala nová paletka od Smashboxu, L.A. Cover Shot*. Rozhodla jsem se tedy, že vám rychle sepíšu recenzi, abyste věděli, do čeho jdete, než si pro ni půjdete.

Důležitý fakt – Smashbox je cruelty-free!

Jak název paletky napovídá, má to být taková óda na Los Angeles, odkud značka a její zakladatelé pochází. Paletka se dělí na 4 části – Beach, Hollywood, Downtown a East Side. Každá z těchto částí obsahuje 4 oční stíny, přičemž jeden z nich (ten nejzákladnější a asi nejvíc wearable) je v trochu větší velikosti. Z celkových 16 stínů je v paletce 9 matných a 7 třpytivých. 

Textura matných i třpytivých stínů je pudrovo-krémová, ale maličko při nabírání produktu práší. Já osobně si myslím, že to jsou furt pudrové stíny, takže prostě nějak prášit musí. To k tomu tak nějak patří, takže mě to asi vůbec nějak nerozčiluje. Důležité pro mě je, jak produkt vypadá na očích. Se všemi odstíny se výborně pracuje, a to jak štětcem, tak prstem – to obzvlášť u těch třpytivých. Větší pigmentace dosáhnete pochopitelně s navlhčeným štětcem, což jsem zkoušela hlavně u výrazné trojice hned ze začátku paletky a fungovalo to skvěle!

Na krabičce se doporučuje používat primer, ale já osobně se spíš jen snažím, abych na očích neměla moc make-upu či korektoru, pouze víčka lehce přepráším pudrem nebo nějakým z matných světlých odstínů v paletce. I tak pak stíny drží jako přikované. Musím ale uznat, že se mi víčka nějak extrémně nepotí. Takže pokud jste ten případ, možná po primeru sáhněte. 🙂

Balení kromě 16 stínů obsahuje taky full-size tužku na oči (černou), což je hezký bonus.

BEACH

Asi nejzajímavější část paletky, kde najdete jemný broskvový třpytivý odstín Venice Peach, sytě modrý Westsider, fuchsiový Best Coast a fresh oranžový #Sunset. Pigmentace všech tří výrazných odstínů je dle mého měřítka „tak akorát“. V praxi to pro mě znamená, že jsou na swatchi prstem hodně syté, ale pokud je naberete štětcem, dá se s barvou pracovat tak, že nic nepřeženete a můžete v klidu a postupně přidávat. Zároveň ten pigment tam je, takže se nemusíte bát, že byste z toho nic nevytřískaly. Jak říkám – tak akorát. Právě všechny odstíny, kromě modrého, jsem vyzkoušela v looku, jehož fotku najdete níže. Na celé víčko jsem dala třpytivou barvu, do záhybu kombinaci oranžové s fuchsiovou a fuchsiovou ještě navíc jako linku jak na spodním, tak vrchním víčku.

HOLLYWOOD

Ze čtyřky odstínů v téhle čásit mi asi nejvíc imponuje nude odstín s názvem Almond, který je vhodný pro každodenní nošení nebo jako super barva do záhybu pro vytvoření přechodu mezi odstíny. Hodně mě baví také matná cihlová s There’s Valet, kterou budu určitě hodně nosit hlavně přes léto, až budu víc opálená. Zlatý Drop Top asi dokonale vystihuje Hollywood (*bling bling*) a světlá krémová Vanilla slouží jako skvělá báze a sjednocující barva na víčko.

DOWNTOWN

Třetí kombinace odstínů potěší hlavně milovnice rose-gold, protože odstín Rose Bawler je naprosto perfektní, úžasně pigmentovaný a vypadá božsky, pokud ho nanesete mokrým štětcem nebo prstem. Doplnit ho pak můžete tmavším odstínem Canyon Copper do záhybu nebo hodně tmavou a matnou hnědou Java, kterou můžete využít jako linku. I tady je světlý matný odstín (Nectar), který je oproti Vanilla trošku více broskvový a na kůži vypadá přirozeněji.

EAST SIDE 

Asi moje nejoblíbenější část paletky, East Side nabízí moderní barvy, které budou slušet jak blondýnkám, tak brunetkám. Tvoří ji třpytivý odstín Deco, který lze využít asi hlavně jako highlight (a klidně i jinam, než na oči), matně šedý Hang, třpytivý zelenkavý Platinum (OMG) a černo-fialový odstín Eastsider, který poslouží jako zajímavý detail, pokud ho použijete jako linku.

Kdybych měla paletce dát nějaké hodnocení, viděla bych to asi na 80 %. Má super barevnou skladbu a ideální poměr mezi matnými a třpytivými stíny. Zároveň mě baví tři výrazné stíny, se kterými se určitě chci naučit víc pracovat a nosit je – ať už klasicky nebo jako linky. Kvalitou mě nepřekvapila, protože stíny Smashbox mám odzkoušené a jsou to asi jedny z nejlepších, které jsem měla možnost použít. Z mé zkušenosti je mám radši, než třeba stíny Mac nebo Urban Decay. Paletka stojí 1350 Kč, přičemž v balení je také tužka na oči, která běžně stojí 540 Kč. Paletka by teda vyšla sama o sobě na 810,-  s tím, že za jeden stín po rozpočítání zaplatíte 50,- Kč. To mi přijde fajn! #matematik.

 

Co vy a oční stíny? Jaké máte nejradši a máte se stíny od Smashbox nějaké zkušenosti? Napište do komentářů!

Mějte se krásně!

 

Post a Comment