baby kosmetika

Vybrat tu správnou kosmetiku pro miminko není jen tak. Všude okolo nás lítá jedno doporučení za druhým, značky se předhánějí v tom, kdo má produkty čistší, víc dermatologicky otestované nebo spokojenými maminkami ověřené. Zvolit tu správnou značku je náročné a při množství nabízených produktů to láká k tomu používat všechno možné. Já si ale stojím za tím, že u dětské pokožky platí pořekadlo, že méně je více.

KOUPÁNÍ

Prvních pár týdnů jsem byla hodně nejistá ohledně toho, co používat. Bála jsem se, že něco zkazím. Šla jsem tedy zlatou střední cestou a povětšinou koupala jen ve vodě a jednou za čas umyla měsíčkovou Weledou, která je složením úplně čistá a nezávadná. A tak to u nás je dodnes.

MAZÁNÍ

Stejně jako u koupání, i tady u nás prvních několik týdnů vítězila Weleda. Namísto dětského krému jsem používala měsíčkový olej, který mi přišel, že lépe hydratuje a hezky se s ním dal vytírat mázek nebo jakákoliv nečistota pod krkem, v podpaží nebo v intimních partiích. Postupem času jsem ho vyměnila za dětský olej od značky Alma – možná jen proto, že funguje i jako krásná aromaterapie. Pokud má Žofi někde hodně suché nebo podrážděné místo, namažu ho balzámem od stejné značky. Na uklidnění pak dávám pod krk, na zápěstí a ze zadní strany krku aromaterapeutický olejíček Baby Settle od značky Neu oil, který obsahuje levanduli, geranium a kadidlovník.

Na opruzeniny jsem původně používala Sudocrem, ale opruzeniny se objevovaly poměrně často. Sáhla jsem tak po starém dobrém Penatenu a problémy přestaly. A tak jsme u něj zůstaly.

Teď v zimě mažu malé i obličej. Asi to není nutné, ale jak víc fouká vítr, má ho často sušší, a tak to chce občas hydratovat. Střídám buď Weledu nebo pleťový krém od Dr. Barbara Sturm (dítě má lepší skincare, než já) z její dětské skincare kolekce, která je úžasná! Máme doma celou řadu a občas s ní Žofku spoilnu. 🙂 Super vychytávka je taky Weleda krém proti omrzlinám. Je hodně mastný a já ho vzala s sebou třeba na hory.

No a to je z kosmetiky všechno. Upozorňuju, že článek rozhodně není sponzorovaný žádnou ze zmíněných značek. Na toto si dávám velký pozor a nikdy bych vám nedoporučovala nic, o čem nejsem na 100 % přesvědčená, obzvlášť co se týká dětské pokožky. Navíc věřím, že to, co sedí nám, nemusí sedět vašemu miminku, a tak zkoušejte i mnou doporučené produkty opatrně a postupně. Dětská kůže toho zas tolik nepotřebuje a je opravdu lepší vybrat pár stálých produktů, než to neustále střídat a pokožku namáhat. 🙂

 

Mějte se krásně!

K.

Post a Comment